вторник, 27 сентября 2011 г.

Lektury. Drugie podsumowanie.

Przyszedł czas na drugie podsumowanie. Od poprzedniego podsumowania minęło 4 miesiące. Ponieważ czytam coraz szybciej, zdążyłam przeczytać więcej niż się spodziewałam i jestem z siebie zadowolona.

Maria Kuncewiczowa "Cudzoziemka"
Eliza Orzeszkowa "Nad Niemnem"
Stanisław Lem "Obłok Magellana"
Roma Ligocka "Wszystko z miłości", "Znajoma z lustra"
Ignacy Krasicki "Bajki"
Stanisław Lem "Eden"
"Baśnie i legendy polskie"
Anna Powierza "Jak zostać sławną"
Manuela Gretkowska "Miłość po polsku"
Bolesław Prus "Faraon"
Tadeusz Kostecki "Dom cichej śmierci" (audioksiążka)
Bolesław Prus "Placówka"
Izabela Sowa "Smak świeżych malin", "Cierpkość wiśni"
Czesław Miłosz "Dolina Issy"

10 комментариев:

 1. Gratuluje.Mnie się nie udało nigdy zmusić ego do "Nad Niemnem ".Takie to jakieś toporne i rozlazłe zarazem .Jak gotowanie cegły moim zdaniem .

  ОтветитьУдалить
 2. Ziggy, książka wydała mi się ciekawa, czytałam z przyjemnością. A jeszcze znalazłam na youtube piosenkę "Ty pójdziesz górą" i przez kilka dni słuchałam bez przerwy ))

  ОтветитьУдалить
 3. Hej! Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich postępów! Sam uczę się od jakiegoś czasu rosyjskiego. Dzisiaj przejrzałem prawie całą zawartość Twojego bloga i bardzo zmotywowało mnie to do czytania po rosyjsku. Stąd moja prośba: czy mogłabyś wskazać kilku autorów i kilka tytułów, które nadają się na rozpoczęcie przygody z prozą rosyjską?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Sebastian

  ОтветитьУдалить
 4. To jest nie prawdopodobne świetnie piszesz po polsku :) Przy twoim językowym blogu po polsku, czuję że jestem bardzo daleko od celu ^^ Pozdrawiam!

  ОтветитьУдалить
 5. Sebastian, to bardzo trudne pytanie. Polecam czytać to co Ci się podoba. A ponieważ nie wiem, co Ci się podoba, chyba nie zaryzykuję wymienienia tytułów. Wiesz, już raz to zrobiłam, ułożyłam dla znajomego listę moich ulubionych książek rosyjskich i jedną książkę mu pożyczyłam, a po dwóch tygodniach przyniósł ją z powrotem nieprzeczytaną, bo nie podobała się, porzucił po 5 stronach. Więc powinieneś sam coś wybrać do czytania.
  Moim zdaniem długie powieści bardziej nadają się do nauki niż krótkie opowiadania. Jeśli jednak opowiadania, to przynajmniej kilka opowiadań tego samego autora pod rząd. Każdy autor ma swoje ulubione słowa i wyrazy, dlatego w taki sposób szybciej utrwalają się w pamięci.

  Mieszkasz w Warszawie, więc możesz skorzystać z biblioteki: http://www.ronik.org.pl/biblioteka.htm

  Życzę powodzenia w nauce!

  ОтветитьУдалить
 6. @97didek: Ale wręcz przeciwnie: mój blog ma dowodzić, że do celu nie jest aż tak daleko. Jeśli ja potrafiłam dość szybko się nauczyć, to i Ty też możesz, bo ja żadnym wyjątkiem nie jestem. :) Powodzenia!

  ОтветитьУдалить
 7. Этот комментарий был удален автором.

  ОтветитьУдалить
 8. Dzięki za odpowiedź :) Dodam cię do listy moich blogów, bo masz ciekawe wpisy ^^ I jeśli masz kogoś kto chce uczyć się polskiego, mogę mu pomóc ;]

  ОтветитьУдалить
 9. Mnie bardzo podobała się "Cudzoziemka", była moją lekturą w liceum :)

  ОтветитьУдалить
 10. Анонимный2 мая 2012 г., 14:07

  Jestem Polakiem - mam maturę i nie chcę czytać tych książek.
  Ty uczysz się polskiego i je przeczytałaś - niesamowite :)

  ОтветитьУдалить