понедельник, 30 апреля 2012 г.

Kraków

Wczoraj wróciłam z wycieczki w góry. Byliśmy z kolegą w Pieninach. Nogi mnie bolą strasznie, jestem bardzo zadowolona, wycieczka świetnie się udała.
Ale teraz chcę wyznać swą miłość. Uwielbiam Kraków! Tyle ludzi, tyle życia, takie piękno i niesamowity klimat! Wychodzi się z dworca i chce się zawołać: Oto jest Miasto!
Odwiedziłam swoją dawną szkołę językową na Michałowskiego. Niestety godzina była późna, więc szkoła była zamknięta, ale przynajmniej postałam chwilę przed drzwiami. Coś w rodzaju nostalgii odczuwam po tamtych dniach spędzonych w Krakowie. Kraków jak najbardziej nadaje się na urlop. Nawet przez cały czas miałam poczucie, że gdzieś w pobliżu ma być morze. Rzadko zdarza mi się zakochać w jakimś mieście tak, że chce się ściskać drzewa i budynki.
Taka szkoda, że tkwię w tym Lublinie.

5 комментариев:

 1. :) z Lublina mam fajne wspomnienia. gdy tam byłem, dosłownie wszędzie widziałem samochody z dużą literą "L" - oznaczony w ten sposób był chyba co trzeci pojazd. wtedy przyszło mi do głowy, że w Lublinie ludzie nagminnie uczą się jazdy w jedynym celu - żeby stamtąd wyjechać :))

  ОтветитьУдалить
 2. Aruenna, nie, nie byłam. Dużo miast jeszcze przede mną :) Na razie do moich ulubionych należą Piter, Niżni Nowgorod, Monachium i teraz Kraków. Ale na pewno zakocham się jeszcze kilka razy :)

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. to w takim razie Wrocek zdecydowanie polecam. ponad rok tam mieszkałem; uważam, że to miasto jest fascynujące i niezapomniane!

   Удалить
 3. O, ja też kocham Kraków. Szkoda, że z Bydgoszczy to tak daleko... Byłam tam tylko raz.

  ОтветитьУдалить