суббота, 4 февраля 2012 г.

Poszukuję tytuł filmu

Bardzo chciałabym odnaleźć pewien film. Oglądałam go jako dziecko, w latach 80-tych, w telewizji. Wydaje mi się, że to film czeski, chociaż mogę się mylić i równie dobrze może się okazać, że jest polski. To historia o młodym chłopaku, (chyba nazywa się Tomasz, chociaż nie jestem na 100% pewna), którego porzuciła dziewczyna, zostawiwszy mu małe dziecko. Tomasz samotnie wychowuje synka, kosztuje go to wiele wysiłku. Później okazuje się, że Tomasz nie jest ojcem dziecka. Za jakiś czas dziewczyna wraca i chce zabrać dziecko. Tomasz nie oddaje. Dziewczyna mówi: "Przecież nie jesteś ojcem!", na co Tomasz odpowiada: "Tak, jestem mamą". Ten ostatni dialog pamiętam dokładnie. Może ktoś widział i może podpowiedzieć tytuł?

5 комментариев:

 1. Niestety nie znam:(

  Btw. Jak długo będziesz w Lublinie? Chciałabym zaprosić Cię do Zamościa, jak już będzie ciepło i ładnie; chyba że wyjeżdżasz wkrótce, to wtedy nie ma na co czekać, tylko Cię szybko zapraszać;)

  ОтветитьУдалить
 2. Ola, akurat teraz jestem w Moskwie, wczoraj przyjechałam, bo mam ferie. :) Wracam za tydzień i będę do 6 czerwca. Bardzo chętnie przyjadę, zapraszaj :)

  ОтветитьУдалить
 3. Nie znam niestety filmu, ale dośc podobny jest do tego film "Kolja". Jesli jeszcze nie widziałaś, to polecam :)

  ОтветитьУдалить
 4. Rosolne_Opium, dziękuję za komentarz. Zależy mi na tym filmie nie z powodu historii, którą opowiada, lecz dlatego, że zrobił na mnie wrażenie w dzieciństwie i chciałabym się dowiedzieć, jaki to film kształtował moje poglądy jako ośmiolatki.

  ОтветитьУдалить