пятница, 1 июля 2011 г.

Nauka języków źródłem radości

Jesienią i zimą zaczynałam uczyć się hiszpańskiego, ale szybko rzucałam. Nie wiem czemu, jakoś nie chciało mi się kontynuować nauki. Ale nadal mam linki do hiszpańskojęzycznych blogów w mojej liście, no i teraz (dzięki Magdzie, która uczy się hiszpańskiego) zdecydowałam się jednak przeczytać kolejny nowy wpis na blogu o kolarstwie. Strasznie się cieszę! Wszystko jasne, oprócz kilku słów, które nie przeszkadzają w rozumieniu tekstu! Im więcej języków, tym łatwiej, łatwiej, łatwiej idzie mi nauka. Chyba nie będę już zaniedbywała hiszpańskiego.
Dziękuję Magdzie, która mnie zmotywowała :)

5 комментариев:

 1. Nie wiesz nawet jak mi jest przyjemnie, że cię zmotywowałam. Przeczytałam nawet ten wpis, chociaż nie lubię jeździc na rowerze, ale najpierw zobaczyłam, że są słówka związane z jedzeniem, które znam, a potem to już niestety musiałam się wspomóc słownikiem.

  ОтветитьУдалить
 2. Jakby nauka języków nie była źródłem przyjemności, to już dawno znalazłabym sobie lepsze hobby :P.
  A tak na poważnie, to też powinnam sobie znaleźć jakiegoś japońskiego bloga (najlepiej na konkretny temat) do poczytania... Jakieś recenzje książek może :).
  I z tym, że im więcej języków, tym łatwiej, jak najbardziej się zgadzam! Też mam takie wrażenie! Ostatni język, którego się uczyłam - właśnie hiszpański - łapałam w tak ekspresowym tempie... Fakt, że później równie ekspresowo go zapomniałam ;). Ale to już wina mojego lenistwa ;).

  ОтветитьУдалить
 3. ¿Sabes que se puede ver la televisión española por internet, en directo? A mi me gusta http://www.rtve.es/noticias/directo-la-1/ no duele ver la tele :D (En sentido de aprendizaje de los idiomas) :)

  ОтветитьУдалить
 4. Анонимный17 июля 2011 г., 20:33

  Zdecydowanie się zgodzę z tym, że nauka języków to przyjemność, ale tylko wtedy, gdy człowiek chce się ich nauczyć.

  Od września też się zacznę uczyć hiszpańskiego ^^

  Pozdrawiam!

  ОтветитьУдалить